Asteres ir ziedi, kas, ja tie ir pareizi organizēti to audzēšanai, principā neprasa nekādas varonīgas pūles. Bet, ja tiek pārkāpts vismaz viens nosacījums, tie var izzust gandrīz jebkurā vecumā, pat pumpuru veidošanās un ziedēšanas laikā.
Arī man šīs puķes neauga un bieži gāja b**ā. Bieži stublāju skārusi dažādas puves. Stādi nokrita no “melnās kājas”. Lietoju dažādus fungicīdus, bet no tiem maz noderēja.
Laika gaitā es izstrādāju savu sēšanas un audzēšanas metodi. Tagad es pie tā pieturos. Bet, kamēr es sāku izmantot vienu vienkāršu paņēmienu, joprojām notika, ka veseli krūmi tika zaudēti inf**cijas dēļ ar sēnītēm.
Es jums pastāstīšu, kādu tehniku izmantoju. Bet vispirms es īsi uzskaitīšu šīs puķes audzēšanas metodes galvenos punktus.
7 galvenie punkti
Es sākšu, pastāstot, kuri 7 punkti, manuprāt, ir vissvarīgākie. Dažus no tiem es uzzināju no literatūras, bet dažus piedzīvoju personīgās pieredzes rezultātā.
1. Ja iespējams, praktizēju ziemāju sēšanu. Jā, šādi augi ziedēs vēlāk. Bet viņi ārkārtīgi reti ir pakļauti slimībām. Stādu stadija ir izslēgta. Šķērslis parasti ir sēklas. Ja pērk jaunu šķirni ziemā, tā jāsēj aprīlī stādiem.
Lasi vēl: Kā draugs teica: ”Varbūt hokejā šoreiz mums nedaudz nepaveicās, bet pica izdevās patiešām garšīga” (+recepte)
2. Es neaudzēju asteres katru gadu vienā un tajā pašā vietā. Katru gadu ir jāmaina vieta, lai augsnē neuzkrātos patogēni.
Svarīga ziņa uz šo nedēļu Vidzemes un Latgales reģionu iedzīvotājiem! Esi uzmanīgs!
3. Svaigus kūtsmēslus nevar ievadīt. Principā asterēm nevajadzētu uzklāt kūtsmēslus, izņemot pilnīgi sapuvušus.
4. Es pilnībā izslēdzu slāpekli saturošu mēslošanas līdzekļu izmantošanu. Pat neliels slāpekļa daudzums padara šī zieda stublājus ārkārtīgi neaizsargātus pret jebkādām sēnīšu sli**bām.
5. Es mēsloju tikai ar atsevišķiem elementiem (kālija sulfāts, kālija monofosfāts, superfosfāts stādot).
6. Es neļauju sabiezinātu kultūru. Optimālais stādīšanas modelis 40-40 cm
7. Pavasarī asteru stādīšanai augsnē noteikti pievienojiet dolomīta miltus (100 ml uz 1 m2) un rudenī sasmalcinātus kliņģerīšu krūmus rakšanai (uz grēdas, kur nākamgad augs asteres).
Protams, vēl jāaudzē spēcīgi stādi. Es iesaku ikvienam to audzēt tikai siltumnīcā. Mājās ir ļoti grūti izaudzēt pilnvērtīgus asteru stādus. Bet droši vien. Man bija tāda pieredze.
Lasi vēl: Ja kāds izmet mandarīnu mizas, sit pa rokām! Citrusaugļu mizu izmantošana dārzā
Un vissvarīgākais šajā gadījumā ir pareizi veikt sacietēšanas procedūru pirms stādīšanas zemē.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…
Tevi noteikti interesēs
- Padomi, kā nomazgāt žalūzijas, lai tās būtu kā jaunasby Anete Vītola
- Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļby Sandra Ločmele
- Vides eksperts nācis klajā ar paziņojumu par Latvijas ežiem: šie dzīvnieki sākuši uzvesties netipiskiby Laura Blūma